ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΙ

To Seajets Rally Acropolis για τους Αθλητές μας

Ένα μικρό φωτογραφικό αφιέρωμα στους αθλητές της Α.Λ.Α.Κορινθίας που αγωνίστηκαν στο λασπωμένο φετινό Ακρόπολις

metofaco01
Oι Λάμπρος Λάμπρος Αθανασούλας – Νίκος Ζακχαίος ( Skoda Fabia R5) ήταν 3οι στο ERC και νικητές και τις 2 ημέρες στο Ελληνικό Πρωτάθλημα

B4_0275
Οι Σάββας Λευκαδίτης – Θανάσης Τσιούκας , στον αγώνα του Σαββάτου τερμάτισαν στην 7η θέση της γενικής , 1οι στην F2 και 1οι στην Α6 , οδηγώντας το Peugeot 206

X4_0118
Και στον αγώνα της Κυριακής τερμάτισαν στην 9η θέση της γενικής , κρατώντας στην νίκη στην F2 και στην Α6

metofaco01
Γιάννης Μποζιονέλος- Βαγγέλης Παναρίτης , το πλήρωμα με τους Αθλητές μας από το Αργος, για μια ακόμα φορά εντυπωσίασαν με τα περάσματα τους οδηγώντας το γνωστό Ford Escort MK2 , και στον αγώνα του Σαββάτου ήταν στην 9η θέση της γενικής και 2οι στην F2

X4_0122
Την 2η μέρα τερμάτισαν στην 11η θέση της γενικής , στην 3η της F2 και πρώτοι στην κλάση Ε

12108770_10153627587563119_3482483437695059340_n
Το πλήρωμα από το Λουτράκι , Θανασης Κόντης- Γιάννης Τσόγιας αγωνιστικά στην μικρή κατηγορία που σίγουρα ταλαιπωρήθηκε περισσότερη στις λασπωμένες ειδικές . Κατάφεραν το Σάββατο να φέρουν το Toyota Yaris στην 4η θεση της Α5 , κάνοντας τον καλύτερο χρόνο στην 1η ειδική .

X2_0279
Με την ίδια επίδοση τερμάτισαν και τον αγώνα της Κυριακής , στην 4η θεση της Α5

B3 (21)
Οι Μπάμπης Γαζετας – Γιώργος Φασκώτης δήλωσαν συμμετοχή μόνο στον αγώνα του Σαββάτου με τις δύο ειδικές διαδρομές , τερμάτισαν στην 6η θέση της γενικής κατάταξης και 3οι στην Κλάση Α8.

B2_0292
Στον 1ο αγώνα πήραν μέρος και οι Χρήστος Παλαιολόγος- Δημήτρης Σαλλής τερματίζοντας στην 11η θέση της Γενικής και 4οι στην Α8

A1_0246
Aτυχοι οι Διονύσης Σπανος – Σωτήρης Γκότοβος ( Subaru Impreza) που μια μηχανική βλάβη τους ανάγκασε να εγκαταλείψουν στη 1η ειδική του αγώνα

Ευχαριστούμε το Πρακτορείο Photorallypress και τους vas-val για το φωτογραφικό υλικό