ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΙ

Seajets Rally Acropolis : O δικός μας Λάμπρος στην 3η θέση .Τεράστια Επιτυχία!!!

Ένα ακόμα Ράλι Ακρόπολις πέρασε στην ιστορία των ελληνικών αγώνων , ένα ακρόπολις διαφορετικό από αυτά που μέχρι τώρα ξέραμε . Το φετινό ακρόπολις θα το θυμομαστε γιατί είναι ίσως το μοναδικό χωρίς σκόνη & υψηλές θερμοκρασίες . Θα το θυμόμαστε γιατί τα ακραία καιρικά φαινόμενα δεν επέτρεψαν να ολοκληρωθεί άλλα το πιο σημαντικό που θα θυμόμαστε είναι η γαλανόλευκη να κυματίζει στο 3ο ιστό των νικητών. Το τελευταίο χάρη στο πείσμα και το ταλέντο ενός δικού μας οδηγού του Λάμπρου Αθανασούλα που με συνοδηγό τον Νίκο Ζακχαίο κατάφεραν  φέρουν το Laskaris  Foundation Skoda R5 στην 3 θέση της γενικής κατάταξης .
10_ATHANASSOULAS_Lambros_ZAKCHEOS_Nikolaos
Η θέση αυτή είναι και χρηματικό έπαθλο 5000€ από την Eurosport Events, τα χρήματα από το έπαθλο της κατάκτησης της 3ης Θέσης στο SEAJETS RALLY ACROPOLIS θα προσφέρουν στο κοινωνικό παντοπωλείο του Δήμου Λουτρακίου Περαχώρας Αγίων Θεοδώρων ανακοίνωσε ο συμπατριώτης μας Λάμπρος Αθανασούλας κατά την απονομή των επάθλων στην ράμπα τεματισμού.
Σημαντικές ήταν οι επιτυχίες όμως και για τους υπόλοιπους αθλητές μας που αγωνίστηκαν για το ελληνικό πρωτάθλημα .

58_LEFKADITIS_Savvas
Λευκαδίτης – Τσιούκας Νικητές στην F2

Η νίκη στην κατηγορία F2 κατέληξε στα χέρια των Λευκαδίτη-Τσιούκα με το Peugeot 206, οι οποίοι και διπλασίασαν τις επιτυχίες τους αφού κέρδισαν και τις 2 ημέρες που ήταν 2 διαφορετικοί αγώνες για το ΠΠΡ .